Warning: fopen(/home/users/skrzyniebiegowinfo/public_html/wp-content/uploads/wpcf7_uploads/.htaccess): failed to open stream: No such file or directory in /home/users/s2cd/public_html/ftps/skrzyniebiegowinfo/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/file.php on line 247
Eksploatacja manualnej skrzyni biegów -
Loading…

SERWIS MANUALNYCH SKRZYŃ BIEGÓW

SPECJALIZACJA AUTA DOSTAWCZE DO 3,5 T
KONTAKT

Eksploatacja manualnej skrzyni biegów

Manualne skrzynie biegów są smarowane olejem. Stosuje się do nich inny płyn niż do silników. Większość producentów twierdzi, że nie wymienia się oleju smarującego w skrzyni, jednak powinno się to robić mniej więcej co 100 tysięcy kilometrów.

Manualne skrzynie biegów są znane z trwałości, ale nie powinno się doprowadzać do ich przegrzania. W związku z tym niewskazana jest jazda na wysokich obrotach przez dłuższy czas. W większych pojazdach można spotkać się z osobną chłodnicą obsługującą jedynie skrzynię biegów. Doprowadzenie do przegrzania znacznie skraca żywotność elementów w niej zastosowanych (na przykład łożysk).

W samochodach występuje też problem zmiany biegu na wyższy, jeżeli dociągniemy do czerwonego pola prędkość obrotową silnika. Wynika to z tego, że nie nadąża synchronizator. W takiej sytuacji trzeba nieco zmniejszyć obroty.

www.skrzyniebiegow.info

Leave a Reply